Ponieważ urządzenia pomiarowe często nie zapewniają pomiarów wszystkich potrzebnych wielkości (na przykład dysponują za małą ilością kanałów lub pozwalają podłączyć tylko określone czujniki), czasami zachodzi konieczność użycia równocześnie kilku urządzeń. Opisywana opcja pozwala na zsynchronizowanie plików uzyskanych na dwóch urządzeniach pomiarowych, w przypadku rejestracji przez obydwa urządzenia jednej wspólnej wielkości lub tylko nałożenia na siebie przebiegów.

Możliwa jest synchronizacja plików '*.mea', uzyskanych za pomocą mostka tensometrycznego MGCplus oraz plików typu:

=> '*.asc', zarejestrowanych przy pomocy karty pomiarowej PCMCIA firmy Advantech (typ PCIA-71A),

=> '*.asc' lub '*.iot' (pliki binarne), zarejestrowanych przy pomocy kart pomiarowych PCMCIA firmy IOTech,

Po uruchomieniu tej opcji na ekranie pokazuje się okienko dialogowe, jak poniżej:



Należy wybrać typ pliku z jakim będzie synchronizowany plik z rozszerzeniem 'mea'. Jeśli na przykład zostanie wybrany typ pliku 'iot' wówczas  proces synchronizacji rozpocznie się od otwarcia wybranego pliku typu 'mea'.



Podczas otwierania pliku pojawia się dodatkowe okienko, w którym ustalamy typ analizy oraz parametry dla przypadku rejestracji odkształceń. W przypadku pomiaru tylko ciśnień, parametry ustawione w tym okienku nie są brane pod uwagę.



W kolejnym okienku wybierany jest plik typu 'iot', skorelowany z plikiem wybranym poprzednio.



Na poniższym rysunku pokazano następne okienko dialogowe synchronizacji plików, w którym sygnał z drugiego kanału pliku '*.mea', mostka pomiarowego MGCplus, odpowiada sygnałowi z pierwszego kanału pliku '*.iot', karty pomiarowej PCMCIA.



Po naciśnięciu przycisku Zatwierdź, na ekranie rysowane są przebiegi zarówno z pliku 'mea' jak i pliku 'iot'. Pliki pomiarowe mogą być rejestrowane z różną częstotliwością próbkowania i wówczas zanim zostanie wyświetlony poniższy rysunek musi zostać przeprowadzone dopasowanie częstotliwości. Odbywa się to automatycznie poprzez odpowiednie procedury numeryczne programu. Uzyskane przebiegi można poddać dalszej analizie na przykład nakładając na siebie wybrane przebiegi z obu urządzeń.