Wybór tego elementu menu, pozwala na aproksymację przebiegów pomiarowych równocześnie dla wszystkich kanałów. Do aproksymacji wykorzystano splajny. Po uruchomieniu opcji, na ekranie pojawia się okienko Otwórz, w którym należy wybrać plik, na kanałach którego będą wykonywane aproksymacje.




Wybrany, przykładowy plik pokazano poniżej.



Podczas otwierania pliku równocześnie na ekranie pojawia się okienko dialogowe:



W polach edycyjnych 'Min. wartość x:' i 'Maks. wartość x:' wstawiane są automatycznie, odpowiednio minimalna i maksymalna wartość z osi odciętych (X) przebiegów. Poniżej znajduje się pole 'Oryg. ilość punktów', które zawiera oryginalną ilość punktów przebiegów a pod nim pole edycyjne z żądaną ilością punktów aproksymacji przebiegów ('Ilość punktów'). W polu tym można wybrać z listy wstępnie zdefiniowaną ilość punktów aproksymujących przebiegi lub wpisać własną ilość punktów. Lista zawiera zarówno wielokrotności jak i podwielokrotności oryginalnej ilości punktów.

Naciśnięcie przycisku 'Anuluj' powoduje wyświetlenie oryginalnych okienek z przebiegami. Po zatwierdzeniu przyciskiem 'Zatwierdź' wyświetlane są aproksymowane przebiegi, z wybraną ilością punktów. Jeżeli opcja 'Pokaż kanały oryginalne i aproksymowane' nie jest zaznaczona wówczas rysowane są przebiegi aproksymowane wybraną ilością punktów, jak przedstawiono na poniższym rysunku (aproksymacja za pomocą 2250 punktów):



Jeżeli opcja 'Pokaż kanały oryginalne i aproksymowane' jest zaznaczona wówczas rysowane są przebiegi oryginalne oraz (na końcu) aproksymowane wybraną ilością punktów:



Poprzez nałożenie przebiegów oryginalnych i aproksymowanych można zobaczyć jak aproksymacja wpływa na przebiegi.



Poniżej przedstawiono powiększony fragment poprzedniego rysunku:



Przebiegi aproksymowane mogą być przetwarzane, podobnie jak zwykłe przebiegi, na przykład: składane, wycinane i powiększane ich fragmenty itd. Opcja ta wyłącza się po każdym jej użyciu.